מה מיוחד בבית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי

לעתים הזקנה מרימה את ראשה בצורה לא מחמיאה ואנחנו נאלצים לחפש דיור הולם וראוי לקרובים שלנו, שאינם מסוגלים להישאר לבד בבית שלהם ולתפקד בצורה תקינה. ראו לדוגמה בית אבות בפתח תקווה!

איך שגלגל מסתובב לו

לרוב אלה ההורים שלנו או קרובים אחרים שתמכו בנו כל חיינו, גידלו אותנו, דאגו לנו ועכשיו התהפכו היוצרות ולא רק שהם כבר לא דואגים לנו, אלא הם צריכים את העזרה והדאגה שלנו, הם מאבדים מהיכולות שלהם יותר ויותר עד שהם מגיעים למצב שבו הם לא יכולים לתפקד בכוחות עצמם, מהווים לעצמם סכנה ואפילו יותר מזה, הופכים לסיעודיים ממש. לעומתם וככל שאנחנו שמחים שהם עוד איתנו בגילם, אנחנו נמצאים בשיא העומס בחיינו, עם הקריירות, המשפחות ולא תמיד פנויים לטפל בהורים הזקוקים לעזרה. בין שאתם ילדים יחידים או מרובי אחים, כנראה לא תצליחו לפנות את כל הזמן הנדרש לטיפול בהורים.

בית אבות סיעודי

אף על פי שהמחשבה על בית אבות מרתיעה רבים חשוב להבהיר כי לאופציה של בית אבות סיעודי יתרונות רבים כשמדובר בקשיש הזקוק לעזרה. בית אבות סיעודי מאויש על ידי צוות מקצועי במשך כל שעות היממה ועומד לרשות הקשישים בכל עת. הצוות בבית אבות סיעודי כולל אנשי רפואה המתמחים בגריאטריה ובתחום רפואת הנפש, עובדים סוציאליים, אנשי סיעוד, צוות בריאות מקיף כמו טיפול בתזונה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד.

סביבה מונגשת ומותאמת

רמת הסיעוד להם נדרשים קשישים היא שונה והמקום מותאם לרמות השונות הנדרשות מבחינת ציוד והנגשה. מקלחונים, הליכונים, אביזרי עזר וצוות מקצועי ומיומן לטיפול וסיוע. הדיירים בבית אבות סיעודי נמצאים עם קשישים דומים להם המהווים להם חברה וביחד עוברים פעילויות חברתיות המעשירות את הנפש ומפיגות את הבדידות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שלומית בר לב

שלומית בר לב

שלומית שמה לעצמה מטרה בחיים, להינות וכמה שיותר.

אולי גם יענין אותך...

סנדל

איך לבחור סנדלים לטיולים?

יוצאים לטייל בשטח? זהו אחד מפריטי הלבוש שאתם הכי צריכים! סנדלים לטיולים (או סנדלי שטח) יהיה פריט חובה בביתכם אם טיולים זה משהו שקורה הרבה

קרא עוד »
הדברת נמלים בגינה

האם כדאי לבצע הדברה באופן עצמאי?

חרקים וטפילים שונים עלולים לפלוש לבתינו, להפריע, ללכלך, לעיתים לעקוץ. כאשר מבחינים בבעיה מסוג זה כמו פשפשים, יונים, טרמיטים, עכברושים וכיוצא בזה, ניתן לבצע הדברת

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות - אין להעתיק או לשכפל את התוכן ללא אישור.