תיקון והחלפת מרזבים – מה שחשוב לדעת

החלפת מרזבים

למרזב יש חשיבות רבה בכל בניין מגורים, בניין משרדים בית פרטי או כל מבנה אחר. הוא יורד מהגג, מנקז את המים ומאפשר פעילות יומיומית תקינה וניצול החלל למטרותינו. תקלה במרזב עלולה לגרום להצטברות מים שתציף את הגג, נזילת מים על הקירות או לסתימה שתותיר את המים בחדרי המבנה, ולכן יש לעשות כל מאמץ כדי למנוע תקלות מסוג זה.

המרזב עובר תהליכי בלאי עם השנים, כתוצאה מחשיפה לשמש גשם וטמפרטורות משתנות, נוצרת עליו לחות ולכן אמצעי תחזוקה פשוטים ובדיקות מזדמנות יעזרו לכם לקבוע האם הוא תקין או דורש תיקון ואולי גם החלפה. החלפת מרזבים היא משימה לאנשי מקצוע בלבד ולא מומלץ לנסות לבצע אותה בכוחות עצמכם, מאחר שאתם עלולים לגרום נזק כבד למבנה ולקירותיו.

זיהוי תקלה במרזב

המרזב יורד מהגג ועד ליסודות המבנה. בבניינים חדשים מותקנים פעמים רבות מרזבים פנימיים ותקלה בהם תגרום להצטברות מים על הקירות ולסכנה של הצטברות לכלוך ואבק במרזב עצמו. את התקלות במרזב חיצוני קל לראות דרך העיניים ובמרזב פנימי זה בלתי אפשרי ולכן כשמתעוררת בעיית ניקוז כדאי לפנות במהירות האפשר לאנשי מקצוע מנוסים, שיבדקו את המרזב וידווחו לכם אם נדרשת החלפת מרזב פנימי או שניתן לתקן אותו. במקרה של צורך בהחלפת מרזב פנימי בחיצוני – רצוי לתת לאנשי המקצוע לטפל בבעיה במהירות.

פנייה לחברה אמינה

על המרזב מומלץ לפקוח עין מדי פעם, ולא לחכות לתקלות הדורשות פתרון דחוף. במקרה של פגמים בולטים לעין כמו כתמי חלודה או חורים, כדאי לפנות מיד לחברה אמינה המתמחה בתחום עבודה בגובה, זאת לאחר שקיבלתם המלצות מחברים ומכרים, ולסכם עם נציגיה את מועד התיקון שנוח לשני הצדדים.