נופש לדתיים בחול – הטיפים הטובים לתכנון

נופש לדתיים בחול

יציאה לחופשה מלווה תמיד בשמחה גדולה של בני המשפחה על המעבר מהשגרה המתישה לנופש שכולם זקוקים לו מאד.

עבור משפחות דתיות, לתכנון הכללי מתווספים כמה טיפים נוספים הקשורים בשמירת הכשרות, השבת והחגים. כדי ליהנות מהחופשה המושלמת כדאי להקפיד על כמה טיפים בסיסיים.

הטיפים הטובים לתכנון חופשה מעבר לים

חשוב לבדוק לפני הזמנת החופשה כמה נקודות מהותיות:

  • חוות דעת של מכרים דתיים במלון שנותנים המלצה או דיס המלצה על מטבח המלון, ההיערכות שלו בחגים ובששי שבת. אופן הכנת המזון, השמירה על כל הכללים, הפרדה בין בשר וחלב, רכישת חומרי גלם כשרים בלבד וכו'.
  • אופן ההתנהלות בבית מלון כשר ביוון למשל בסופי השבוע ובחגים כדי לאפשר לציבור הדתי לשמור על הצביון שלו. אפשרות הדלקת נרות ביום ששי אחה"צ, תפילה במהלך הששי שבת ונרות להבדלה במוצאי שבת.
  • כל משפחה מתכננת את לוח הזמנים שלה בהתאם לימי השהייה במקום. אם מדובר במשפחות דתיות, חשוב להן לבצע טיולים רגליים או בג'יפים בטבע, ליהנות מהאטרקציות ומפארקי המים לילדים והקניות בקניונים בימי החול. הם מנתבים את המיקומים השונים על פי הימים שלהם באתר ומיום ששי בצהריים מתחילה המנוחה שלהם לאורך הסופ"ש עד מוצאי שבת.
  • אם הנסיעה היא בחג מסוים, מוודאים שאפשר לחגוג את ערב החג והחג בהתאם למסורת היהודית גם כשנמצאים מעבר לים. לדוגמה כל הברכות בראש השנה על הסוגים של הירקות, הפירות וראש דג. ולקראת ליל הסדר לוודא שיהיו במלון מצות ושהמאכלים והמטעמים יהיו כשרים לפסח בהתאם למקובל אצל המשפחות השונות.

הנאה מלאה מהנופש בחו"ל

באופן טבעי ומובן, נושא הנופש בחו"ל אצל הציבור הדתי והמסורתי כרוך בהכרה מלאה שהאוכל הוא כשר ויש להם אפשרות לשמור על אורח חייהם הנורמטיבי.

ברגע שהם מבינים שאפשר לסמוך על בית המלון שמסדרים להם לגונה כחולה לאור ההמלצות שקיבלו, הם שקטים ורגועים ומתכננים בקפידה היכן יבלו בכל יום.

המלונות הכשרים מעבר לים, פותחים אפשרויות חדשות של חופש לציבור הדתי והם מגיעים אליהם בהמוניהם לאורך כל השנה ובמיוחד בחגים.