הושג הסכם שלום עם דובאי

הושג הסכם שלום עם דובאי

שנת 2020, לצערנו, לא הביאה לנו הרבה בשורות טובות. בסוף השנה כשנסכם אותה, סביר להניח שהדבר העיקרי שיתפוס את מרבית הסיכומים תהיה מגיפת הקורונה שנכנסה לחיינו בסביבות חודש מרץ ושינתה אותם מקצה לקצה מאז. 

אך יחד עם זאת, עבורנו הישראלים, שנת 2020 תיזכר גם כשנה בה נחתמו הסכמי שלום עם מדינות ערביות, אשר בעבר ניהלו איתנו קשרים חשאיים בלבד או קשרים עסקיים אך לא מעבר לכך. בין היתר מדובר על איחוד האמירויות, אשר חתמה על הסכם שלום עם ישראל ובכך פתחה את שעריה בפני תיירים ישראלים אנשי עסקים ישראלים, דיפלומטים ופוליטיקאים שונים. הסכם השלום הוא חלק מתהליך רחב, שמטרתו להביא לכך שישראל תשתלב במרחב האזורי בצורה הרבה יותר שלווה וברורה. 

הסכם השלום עם דובאי פותח דלת לאינספור אפשרויות שונות ומגוונות. לא רק עבור המדינה כמדינה, אלא גם עבור האזרחים, בין אם זה בהיבט האישי ובין אם זה בהיבט המקצועי, העסקי. שכן דובאי כמהה ליחסים עסקיים, טכנולוגיים, אקדמיים עם מדינות אחרות, וביניהן גם ישראל. 

> קראו על דובאי בוויקיפדיה

כיצד אפשר לנצל את השלום לטובתנו?

כמו כל תהליך שלום, אם יודעים לעבוד בצורה נכונה עם הצד השני, ויודעים להציע את הדברים הנכונים או ליהנות ממה שהצד השני יכול לספק, אז ניתן לנצל את התהליך בצורה נכונה וחכמה. 

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בתיירות. שערי דובאי נפתחו בפני תיירים ישראלים, שערי ישראל נפתחו בפני תושבי דובאי, ועל כן, סביר להניח שנוכל לראות יותר ויותר טיסות בין המדינות (בדקו כבר עכשיו טיסות זולות לדובאי), יותר ויותר תיירים שטסים באופן פרטי או במסגרת טיולים מאורגנים, כל זה, ללא ספק, יכול להעצים את התהליך ולהביא לניצול אופטימאלי של יתרונות השלום בין הצדדים.