מגריינדרים ועד לגליזציה: איך לתכנן טיול למעשנים?

גריינדרים

אחת הסצנות המפורסמות ביותר בקולנוע האמריקאי, היא הסצנה בסרט "ספרות זולה", בה ג'ון טרבולטה מספר לסמואל ג'קסון על הרגלי העישון באמסטרדם. ישנם לא מעט ישראלים שהסצנה הזאת מוכרת להם מהחיים, מאחר ולא פעם הם בוחרים היכן לטייל לפי חוקיות העישון במקום שבו הם מטיילים.

כיצד אפשר לטייל בחו"ל ולעשן בצורה בטוחה ונוחה?

ציוד עישון – אם אתם לא יכולים או מעוניינים להפסיק לעשן, רצוי שתמיד יהיה לכם ציוד עישון על מנת שלא תצטרכו להיות תלויים באיש ולא תצטרכו לחפש מקומות בהם יהיה אפשר לרכוש ציוד. על כן, הצטיידו מראש בגריינדרים ובאביזרי עישון אחרים, בהם תוכלו להשתמש בצורה סדירה במקום אליו אתם מגיעים.

מה אומר החוק?

לפני שאתם מוציאים את הציוד ומתחילים לעשן, וודאו מה אומר החוק. נכון שבאמסטרדם מותר לעשן וכן יש מקומות אחרים בעולם שהחוק בהם השתנה בשנים האחרונות, ובכל זאת, רצוי לדעת היטב מה אומר החוק והאם החוק גם מגדיר ענישה. חשוב גם לבדוק האם העישון מותר לכולם או רק למי שצורך קאנביס רפואי. במידה ואתם צורכים קנאביס כזה ורוצים לעשן, מוטב שתבדקו האם עליכם להציג אישורים רפואיים והאם הם קבילים במקום אליו אתם נוסעים. מעבר לכך, רצוי גם לבדוק האם העישון מותר בכל מקום, במרחב הציבורי והפרטי, או האם יש מקומות ספציפיים שמותר לעשן בהם.

חומרים

אסור לצאת מישראל עם חומר עישון, לכן, אם אתם טסים למקום מסוים ורוצים לעשן, תצטרכו לדעת היכן מוכרים את החומר ואיך להשיג אותו. באופן טבעי, יהיה עליכם לקנות אותו במקום מאושר ולא אצל אדם שמוכר אותו באופן לא חוקי.

נשיאת חומר

כאמור, אסור להעביר חומר עישון בשדות התעופה. לא פעם בתקשורת מדווחים על ישראלים שנתפסו, אפילו עם כמויות קטנות, ונאלצו להתמודד עם מעצרים ומצבים מאוד לא נעימים מול המשטרה המקומית. לכן, עדיף לצאת מהארץ בלי חומר עישון ופשוט לברר לפני הטיול בשביל לוודא איפה אתם יכולים לקנות את החומר במקום מסודר, במקום בו אתם מתכוונים לשהות.