כל מה שאתם צריכים לדעת על פטקה

פטקה הינו חוק שהחל משנת 2010 באמריקה, בו נאלצים האמריקאים לשלם מיסים גם על חשבונות ועסקים איתם הם פועלים מחוץ לשטחי ארצות הברית.

Foreign Accounts Tax Compliance Act- או בקיצור פטקה, מתאר, בתרגום המילים הללו מאנגלית לעברית, את פעולת תשלום המיסים על חשבונות זרים בקרב אזרחי אמריקה.

מה חשוב לדעת על פטקה

ראשית כל, חשוב להכיר שהחוק נחקק עקב העלמות מס רבות שהתרחשו בארצות הברית לאורך השנים. לקוחות אמריקאים רבים שיתפו פעולה עם מוסדות ממדינות אחרות וכך באופן שיטתי התחמקו מדיווח ותשלום מס.

לצורך הבנה במספרים מדובר על סך העלמות בגובה 20 מיליארד דולר!

לאחר בקשות רבות והמון סיבוכים עם המוסדות מהמדינות הזרות, הצליחה ארצות הברית להוציא את שמותיהם של בעלי העסקים שהעלימו מס ולטפל בנושא. כל זה הוביל אותם למסקנה אחת ברורה- זאת רק ההתחלה ויש לנקוט בצעדים רציניים בכדי לעצור את התופעה הזאת- מכאן הגיעה פטקה.

מהו תוכן החוק?

ברמת העיקרון, החוק דורש מכל המוסדות הפיננסיים הזרים, בהם מתבצעות עסקאות ופעולות כלכליות של אזרחי ארצות הברית, להעביר מידע אינטימי זה לרשויות של אמריקה.

המוסדות הזרים לא הסכימו, מן הסתם לתנאי שכזה, שכן זה פוגע ברמה הכי גבוהה בחסיון הפרטי אותו הם חייבים ללקוחותיהם. לכן, ארצות הברית הפעילה לחצים עצומים על מוסדות אלה בדרישה שמי שלא יחתום על הסכמת החוק פטקה, ייאלץ לנכות כשליש מההכנסות המתקבלים מהלקוחות האמריקאיים.

לאחר זמן קצר הגיעו המוסדות לפשרה וחתמו על הסכם הפטקה עם ארצות הברית.

פרטים הנדרשים להימסר עקב הסכם פטקה

כחלק מהחדירה לפרטיות הלקוחות, נדרשים המוסדות הזרים, המשתפים פעולה עם בעלי עסק מאמריקה למסור את הפרטים הבאים:

שם לקוח, מקום מגורים, תעודת זהות, מספר חשבון בנק, מספר זיהוי ברשויות האכיפה האמריקאיים וסכומי ברוטו שונים של הכנסות והוצאות.

לסיכום

החוק נכנס לתוקף לפני פחות מעשור, זאת אומרת שתקופה ארוכה היו העלמות מס אדירות בארצות הברית. הרשויות החליטו לשים לזה סוף והפעילו את כל שביכולתם לשם כך, התוצאה FATCA.

קראו עוד על: מספר EIN

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שלומית בר לב

שלומית בר לב

שלומית שמה לעצמה מטרה בחיים, להינות וכמה שיותר.

אולי גם יענין אותך...

סנדל

איך לבחור סנדלים לטיולים?

יוצאים לטייל בשטח? זהו אחד מפריטי הלבוש שאתם הכי צריכים! סנדלים לטיולים (או סנדלי שטח) יהיה פריט חובה בביתכם אם טיולים זה משהו שקורה הרבה

קרא עוד »
הדברת נמלים בגינה

האם כדאי לבצע הדברה באופן עצמאי?

חרקים וטפילים שונים עלולים לפלוש לבתינו, להפריע, ללכלך, לעיתים לעקוץ. כאשר מבחינים בבעיה מסוג זה כמו פשפשים, יונים, טרמיטים, עכברושים וכיוצא בזה, ניתן לבצע הדברת

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות - אין להעתיק או לשכפל את התוכן ללא אישור.