כל מה שצריך לדעת על תכנון חופשה בדובאי

תכנון חופשה בדובאי

נסיעה לדובאי מבטיחה לכם שהכל יהיה יותר – יותר גדול, יותר מרשים, יותר מושקע, יותר מטורף ויותר יפה ובכלל – פשוט יותר, מהכל. אבל מה עם כל הדברים הפשוטים והחשובים, שכל תייר צריך לדעת לפני שהוא נוסע לדובאי? תשכחו מדובאי למטייל ובואו לקרוא

 

מה שכדאי לדעת כדי ליהנות מביקור בדובאי 

כסף – המטבע של דובאי נקרא דירהם. דירהם אחד שווה 90 אגורות ישראליות, כלומר – כמעט שקל.

לכן קל להבין כמה אתם משלמים על כל דבר בדיוק.

את ההחלפה לכסף מקומי אפשר לעשות בשדה התעופה של דובאי, עם הנחיתה, אך גם במקומות רבים אחרים ברחבי דובאי.

 

מזג אוויר – דובאי נמצאת במדבר. היא חמה ולחה מאוד ולכן כדאי לבקר בה בקיץ, אם אתם מתכננים חופשה על החוף ולא איכפת לכם לבלות בעיקר במזגן, או בתוך המים.

החורף לעומת זאת, גם הוא חם יחסית ולכן אם אתם רוצים לטייל בשווקים, ליהנות מאטרקציות שנמצאות בחוץ ואולי אפילו לטייל במדבר, החורף הוא העונה בשבילכם.

 

משך הטיסה – טיסות לדובאי מישראל נמשכת בערך 3 וחצי שעות. אפשר גם לטוס עם עצירה באירופה ולהאריך את הטיסה, אך כל הטיסות נוחתות לבסוף בנמל התעופה המרשים של דובאי.

 

הגבלות – דובאי שוכנת במדינה מוסלמית שמרנית ולכן יש בה הגבלות שלא קיימות במערב. מותר לשתות אלכוהול רק במקומות מסוימים, גילויי חיבה בציבור נחשב בלתי חוקי. ביקור במקומות קדושים מחייב לבוש צנוע וכדאי לזכור כי בחודש הרמדאן, רוב מקומות הבילוי סגורים ויש גם בתי מלון שלא יסכימו לכם לישון ביחד – אם אתם לא נשואים.

 

לסיכום

אם להסתמך על התרשמויות של תיירים שהיו בדובאי עד היום – מדובר על חוויה מטריפה ובלתי נשכחת, שכדאי להתכונן אליה ובעיקר – להתנהג בהתאם לחוקי המדינה.